Hiszpania: trzecia fala epidemii. Blisko połowa zakażonych bez objawów Covid-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2021 21:38

W sobotę w kilku regionach Hiszpanii liczba dobowych infekcji koronawirusem zwiększyła się do nienotowanego wcześniej poziomu lub bliskiego rekordu. Według służb medycznych prawie połowa zainfekowanych w kraju przechodzi obecnie Covid-19 bez objawów choroby.

Hiszpania: trzecia fala epidemii. Blisko połowa zakażonych bez objawów Covid-19
Ok. 44 proc. zakażonych przechodzi Covid-19 bez żadnych symptomów choroby Fot. Flickr (CC BY-ND 2.0)

Rekordową liczbę nowych zakażeń SARS-CoV-2 potwierdziły w sobotę władze medyczne wspólnot autonomicznych Walencji, Galicji oraz Murcji. Bliskie rekordu dane zanotowano też w Kastylii i Leonie, Katalonii, Andaluzji oraz na Balearach.

Najbardziej doświadczoną epidemią wspólnotą Hiszpanii był w sobotę region Walencji, na wschodzie, gdzie podczas ostatnich 24 godzin zanotowano rekordową liczbę ponad 6,2 tys. zakażeń.

Tymczasem jak wynika z opublikowanego w sobotę przez dziennik "El Mundo" studium władz epidemicznych Hiszpanii około 44 proc. osób zakażonych obecnie w tym kraju przechodzi Covid-19 bez żadnych symptomów choroby.

Gazeta wskazuje, że właśnie z powodu licznych bezobjawowych infekcji na przełomie grudnia i stycznia doszło do nagłego nasilenia się epidemii. W piątek resort zdrowia potwierdził, że w kraju rozpoczęła się już trzecia fala Covid-19.

Ostatni raport dotyczący rozwoju Covid-19 resort zdrowia Hiszpanii opublikował w piątek. Wynika z niego, że podczas minionej doby zanotowano ponad 25,4 tys. zakażeń oraz 350 zgonów. W Hiszpanii potwierdzono już łącznie 2,05 mln infekcji oraz 51,8 tys. ofiar śmiertelnych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum