Hiszpania: rząd zamyka bary, dyskoteki i ogranicza palenie w przestrzeni publicznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 sierpnia 2020 17:23

Rząd Hiszpanii ogłosił nowe restrykcje, służące zahamowaniu nawrotu epidemii koronawirusa. Wśród obostrzeń jest zakaz działalności barów, dyskotek oraz ograniczenia w paleniu papierosów w przestrzeni publicznej.

Hiszpania: rząd zamyka bary, dyskoteki i ogranicza palenie w przestrzeni publicznej

Jak wyjaśnił w piątek minister zdrowia Salvador Illa, zamknięcie barów i dyskotek ma związek z ograniczeniem nocnego życia w Hiszpanii. Dodał, że zakaz będzie obowiązywał w całym kraju.

Reprezentująca interesy właścicieli barów i dyskotek organizacja Espana de Noche zapowiedziała złożenie pozwów sądowych przeciwko decyzji rządu Pedra Sancheza.

"To czyste szaleństwo. Nie można w taki sposób traktować strategicznego sektora, który zatrudnia 200 tys. osób i stanowił 1,8 proc. PKB kraju" - oceniła hiszpańska organizacja.

Innym zakazem ogłoszonym przez rząd Sancheza jest zakaz palenia papierosów w przestrzeni publicznej w sytuacji, kiedy nie udaje się zachować 1,5-metrowego dystansu pomiędzy osobami.

W czwartek zakaz ten, który dotyczy również papierosów elektronicznych, wprowadził rząd Galicji, na północnym zachodzie. Swoją decyzję uzasadniono badaniami lekarskimi, z których wynika, że zawarte w dymie tytoniowym kropelki śliny chorego na Covid-19 są groźnym źródłem zakażenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum