Hiszpania: bliźniacza ciąża u... mężczyzny

Autor: Dziennik.pl/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2009 19:13

25-letni Ruben Noe Coronado zostanie ojcem bliźniaków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że sam je urodzi. To pierwszy na świecie przypadek bliźniaczej ciąży u mężczyzny.

Ruben Noe Coronado do niedawna miał na imię Stephane. Ale teraz jest już oficjalnie mężczyzną. A co dla niego nawjażniejsze, mężczyzną w zaawansowanej ciąży. We wrześniu urodzi bliźniaki.

Zanim jednak trafi na porodówkę, zamierza jeszcze wziąć ślub ze swoją partnerką, 43-letnią Esperanzą Ruiz. Starsza od niego o prawie 20 lat kobieta jest już matką dwójki dzieci. Jednak para chciała mieć więcej potomstwa. Gdy lekarze potwierdzili, że Esperanza nie zajdzie już w ciążę, razem postanowili, że to on przejdzie terapię hormonalną. Zakończyła się ona sukcesem i po jednej z prób zapłodnienia okazało się, że para będzie miała bliźniaki. Ruben nadal jednak chce przejść operację narządów płciowych.

Dlaczego Ruben się ujawnił?

- Chciałem, by ludzie zaczęli patrzeć na ciąże transseksualistów jako coś normalnego - mówi. W medialnym rozgłosie może też jednak chodzić o ewentualne korzyści finansowe. Ruben chce bowiem sprzedać swoje zdjęcia z czasu ciąży.

- Jeśli tego nie zrobię, zrobi to ktoś inny i zarobi fortunę - mówi otwarcie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum