Hanna Chrzanowska, prekursorka domowej opieki na chorymi - beatyfikowana

Autor: Rafał Grzyb - PAP/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2018 16:56

Hanna Chrzanowska, pielęgniarka, prekursorka domowej opieki na chorymi, współpracowniczka abp. Karola Wojtyły została beatyfikowana podczas sobotniej mszy św. w w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Jej święto ma być obchodzono corocznie 28 kwietnia, w miejscach i sposób określony przez prawo kościelne Fot. Archiwum

Nabożeństwu przewodniczy przewodniczył prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. Odczytał on list apostolski papieża Franciszka wynoszący beatyfikowaną na ołtarze. Papież napisał w nim, że spełniając życzenie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, jak również wielu innych biskupów i wiernych, za radą kongregacji spraw kanonizacyjnych, swoją władzą apostolską zezwala, aby odtąd Hannie Chrzanowskiej przysługiwał tytuł błogosławionej.

Uzasadniając swoją decyzję papież napisał o Hannie Chrzanowskiej jako o osobie "świeckiej, która kierując się miłością Jezusa dobrego samarytanina poświęciła się cierpiącym na ciele i duchu gorliwie im pomagając". Franciszek zarządził, aby jej święto obchodzono corocznie dnia 28 kwietnia, w miejscach i sposób określony przez prawo kościelne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum