HIV/AIDS: rusza nabór do programu "Kobieta w terapii ARV"

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2016 15:49

Stołeczna Fundacja Edukacji Społecznej rozpoczęła nabór do całorocznego programu edukacyjnego "Kobieta w terapii ARV".

Projekt skierowany jest do kobiet zmagających się z zakażeniem HIV Fot. Archiwum RZ

Projekt skierowany jest do kobiet zmagających się z zakażeniem HIV, ze szczególnym uwzględnieniem młodych mam, które po okresie ciąży przerywają terapię ARV.

Dzięki warsztatom i indywidualnym spotkaniom z zespołem ekspertów uczestniczki otrzymają pełne wsparcie informacyjne oraz emocjonalne. Program zakłada spotkanie z lekarzem chorób zakaźnych, lekarzem ginekologiem, edukatorem seksualnym, warsztaty rozwoju osobistego oraz wsparcie indywidualne psychologa.

Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego Fundacji Edukacji Społecznej w konkursie Pozytywnie Otwarci, a ufundowanego przez Gilead Sciences Poland.

W ramach projektu wsparcie otrzyma ponad 50 kobiet. Podczas spotkań z lekarzem chorób zakaźnych i ginekologiem, uczestniczki będą miały szansę otwarcie porozmawiać o swojej sytuacji, rozwiać  wątpliwości ws. zasad przyjmowania leków i poznać długofalowe konsekwencje przerwania terapii.

Indywidualne konsultacje z psychologiem pomogą odnaleźć się w nowej sytuacji, odzyskać życiową równowagę i pozbyć się piętna choroby. Zajęcia prowadzone będą również przez edukatorki seksualne, od lat pracujące z osobami zakażonymi HIV w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Uzupełnieniem tych spotkań będą zajęcia warsztatowe w grupach, ukierunkowane na rozwój osobisty, w tym działania samopomocowe. Ważnym czynnikiem zmiany będzie edukacja bliskich osób zakażonych, którzy w trakcie programu zyskają wiedzę na temat zdrowia seksualnego i świadomości życia z wirusem.

Szczegółowe informacje o warsztatach  dostępne są na stronie www.fes.edu.pl oraz na Infolinii pod numerem 800 14 14 23.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum