Gwiazdy wzywają do #owacjedlalekarzy: w niedzielę o godz. 17 okażmy wdzięczność

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 16:40

W mediach społecznościowych od kilku dni trwa akcja #owacjedlalekarzy, której celem jest okazanie wdzięczności lekarzom walczącym o zdrowie chorych na COVID-19. W akcję zaangażowała się wokalistka Katarzyna Kowalska, której córka od kilku dni walczy o zdrowie w jednym z londyńskich szpitali.

Wśród znanych osób, które wzywają do akcji #owacjedlakekarzy znalazła się Monika Olejnik. Fot. Monika Olejnik/Fb

Piosenkarka apeluje, aby w niedzielę (29 marca) o godz. 17.00 wyjść i nagrodzić oklaskami pracowników ochrony zdrowia.

W zamieszczonym w niedzielę, 29 marca na Instagramie apelu, Kasia Kowalska, mówi: "dzisiaj o siedemnastej wyjdźmy i bijmy brawo dla całej służby zdrowia, wszystkich lekarzy, dla wszystkich, którzy muszą pracować w tak trudnym dla nas czasie. Jesteśmy z wami, dziękujemy wam bardzo''.

Wcześniej celebrytka podziękowała fanom za słowa wsparcia, po tym jak dowiedziała się, że jej córka Ola walczy o zdrowie w londyńskim szpitalu. Celebrytka przekazała informację: "#dziękuje z całego serca za wasze wsparcie. Oli stan jest dziś stabilny".

Przypomnijmy. W piątkowy wieczór na Instagramie Kowalskiej pojawił się filmik, w którym wokalistka poinformowała swoich fanów, że jej 23-letnia córka, która od kilku lat mieszka w Anglii, jest w szpitalu.

"Dzisiaj dostałam telefon z jednego ze szpitali w Anglii, w którym leży moja córka. Pytali, czy zgadzam się na jej intubację. Chciałabym tym filmikiem sprowokować was do myślenia, czy musicie wychodzić z domu, czy to naprawdę jest konieczne''  mówiła w opublikowanym nagraniu Kowalska. Wzywała młodych ludzi do pozostania w domach.

Do akcji wzywa też dziennikarka Monika Olejnik. Na swoich mediach społecznościowych pisze: ''Kochani #owacjedlalekarzy - to symboliczny #szacunek dla WSZYSTKICH. W każdą niedzielę o g.17 otwórzmy okna, balkony, tarasy i podziękujmy brawami lekarzom, pielęgniarkom, kierowcom karetek, ratownikom medycznym, pracownikom naukowym, studentom medycyny, położnym, pracownikom aptek, WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SŁUŻB MEDYCZNYCH!!! Owacje ponad podziałami!''.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum