Grupa CIECH uruchomiła produkcję polskich maseczek ochronnych klasy FFP2

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2020 10:31

Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła produkcję wysokiej jakości maseczek ochronnych, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001, których skuteczność filtracyjna osiąga klasę FFP2 (≥94%).

Grupa CIECH uruchomiła produkcję polskich maseczek ochronnych klasy FFP2
Skuteczność filtracyjna masek produkowanych przez CIEH osiąga klasę FFP2 (≥94%). Fot. materiały prasowe

Półmaski filtrujące FFP2, posiadające atest PZH, powstają na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie CIECH w Bydgoszczy, której pełne moce produkcyjne sięgają ok. 50 tys. sztuk dziennie.

Do produkcji maseczek wykorzystano surowce od polskich producentów. Maseczki chronią układ oddechowy przed stałymi i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (także pyły, dymy, mgły) – co potwierdza przyznany im certyfikat EN 149:2001 w klasie ochronnej FFP2.

- Od początku pandemii naszym priorytetem było podjęcie działań zmierzających do ochrony i wsparcia naszych pracowników, partnerów, podwykonawców, a także wsparcia systemu ochrony zdrowia. Staramy się elastycznie dostosowywać potencjał zakładów Grupy do zmieniających się potrzeb. Efektem tego jest rozpoczęcie produkcji maseczek ochronnych w zaledwie pięć miesięcy – mówi Dawid Jakubowicz, prezes zarządu CIECH S.A.

Wydajność linii produkcyjnej w Bydgoszczy wynosi ponad 10 mln sztuk rocznie. Produkt pakowany będzie w opakowania zbiorcze po 25 lub 50 szt. Wytwarzane przez CIECH półmaski filtrujące FFP2, które niebawem trafią do regularnej sprzedaży, są wykonane z kilku warstw materiałów (w tym również o właściwościach filtracyjnych) i dopasowują się do kształtu twarzy.

W trakcie pandemii COVID-19 CIECH rozwijał także inną produkcję, dostosowując ją do potrzeb wynikających z epidemii. CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, wyprodukował płyn dezynfekujący KETUSAR, a CIECH Vitrosilicon - największy dostawca krzemianów sodu w Europie - wydrukował na swoich drukarkach 3D przyłbice ochronne dla pracowników służby zdrowia z powiatu żagańskiego.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum