Grudziądz: parkowanie przy szpitalu nadal z kłopotami

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2019 10:09

Na parkingu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu nadal panuje bałagan. Od 1 stycznia pracownicy lecznicy mieli dokumentować przypadki naruszenia przepisów i przekazywać dokumentację policji. Nie brakuje jednak sygnałów, że niewiele to zmieniło.

Grudziądz: parkowanie przy szpitalu nadal z kłopotami
Kierowcy, którzy parkując zajmowali dwa miejsca, mieli mieć naliczaną podwójną opłatę za postój Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Piotr Drzymalski, dyrektor szpitala wskazuje, że przynajmniej raz dziennie policja jest informowana o rażących przypadkach łamania przepisów drogowych na terenie parkingu szpitalnego - podaje pomorska.pl

Aspirant sztabowy Jacek Jeleniewski mówi jednak co innego - w tym roku policja otrzymała tylko jedno zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania na terenie szpitala. Działania te zakończyły się pouczeniem.

Kierowcy, którzy parkując zajmowali dwa miejsca, mieli mieć naliczaną podwójną opłatę za postój. Sankcję tę planowano wpisać do regulaminu przyszpitalnego parkingu, na razie tak się jednak nie stało. Jak tłumaczy dyrektor Drzymalski, wstrzymano się ze względu na poprawę kultury parkowania.

Więcej: pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum