Grodzki kolejny raz powtarza: nigdy nie brałem pieniędzy za operacje

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 14:01

- Nigdy nie uzależniałem jakiejkolwiek procedury medycznej od przyjęcia pieniędzy - powiedział w poniedziałek (23 grudnia) w stacji TVN24 prof. Tomasz Grodzki. Ocenił, że pojawiające się w mediach publicznych zarzuty, jakoby brał pieniądze za operacje, to "polityczna nagonka".

Grodzki kolejny raz powtarza: nigdy nie brałem pieniędzy za operacje. Fot. PTWP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki kategorycznie zaprzeczył oskarżeniom, jakoby miał pryzmować pieniądze za przeprowadzanie operacji. Taki zarzut pojawił się po tym, jak został marszałkiem, a teraz media publiczne informują o kolejnych tego typu zarzutach.

Radio Szczecin opublikowało relację rodziny (nazwiska nie podano), która zarzuciła, że Grodzki w 2000 roku wręczyła lekarzowi 3000 zł za przeprowadzenie operacji. Pacjent zmarł, a po tym Grodzki miał przekonywać, że "może przekazać kopertę na jakąś fundację".

Marszałek w rozmowie z Konradem Piaseckim w poniedziałkowej (23 grudnia) audycji w TVN24 powiedział, że odpowiedź na pytanie, czy kiedykolwiek przyjmował pieniądze za operacje "brzmi jednoznacznie: nie". - Mogę o każdej porze dnia i nocy, patrząc panu w oczy powiedzieć: nie - podkreślił. - Nigdy nie uzależniałem jakiejkolwiek procedury medycznej od przyjęcia pieniędzy - mówił.

Więcej: wiadomości.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum