×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gowin: wspieram finansowo WOŚP, ale towarzysząca jej ideologia jest mi obca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 stycznia 2018 10:03

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział w poniedziałek (15 stycznia), że co roku bez wahania wspiera finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale - jak podkreślił - nie jest mu blisko do uzupełniającej jej ideologii "róbta co chceta".

Gowin: wspieram finansowo WOŚP, ale towarzysząca jej ideologia jest mi obca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gowin pytany w radiu TOK FM o jego stosunek do prowadzonej przez Jerzego Owsiaka akcji powiedział, że jest on ambiwalentny.

- Co roku, bez wahania wrzucam banknoty do puszek. Nie odmawiam nikomu, kto mnie o to prosi, nie odmawiam szacunku dla tych młodych ludzi, często wręcz dzieci, chociaż też nie będę ukrywał, że ideologia, która uzupełnia tę piękną akcję nie jest ideologią mi bliską - powiedział Gowin.

Dodał, że chodzi o ideologię "róbta co chceta".

Wicepremier podkreślił, że ma konserwatywne poglądy, ale przyznał, że dzięki WOŚP, co roku dzieje się dużo rzeczy dobrych. - Rzecz najlepsza, którą udało się zrobić Jerzemu Owsiakowi, to zmobilizować pewien potencjał bezinteresownej tęsknoty za dobrem i takiego dążenia do tego, żeby to dobro znalazło wymierny wyraz - powiedział.

Gowin stwierdził zarazem, że "rozmaite wypowiedzi publicystyczne pana Jerzego Owsiaka nie służą tej akcji dobrze i są wyrazem pewnej ideologii, która jest mu obca".

- Szanuję pluralizm poglądów, nie odmawiam nikomu na czele z Jerzym Owsiakiem prawa do głoszenia własnych poglądów, ale to chciałbym podkreślić bardzo mocno: mnie poglądy Jerzego Owsiaka i ta ideologią, w którą on ubiera piękną akcję jest obca, co nie zmienia faktu, że dla tych dziesiątek tysięcy dzieci, młodzieży, czy ludzi dorosłych, którzy zbierają pieniądze, warto jest tę akcję wesprzeć - podsumował.

Po północy z niedzieli na poniedziałek zakończył się 26. Finał WOŚP. Dotychczas na leczenie noworodków zebrano ponad 81,4 mln zł. Poprzedni Finał Orkiestra kończyła z wynikiem ponad 62,4 mln zł. Ostatecznie zebrano wtedy ponad 105 mln zł. Końcowy wynik tegorocznej zbiórki poznamy na początku marca.

PAP - Michał Boroń

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze