Gorzowski szpital wznawia odwiedziny. Placówka była zamknięta dla odwiedzających od 1,5 roku

Autor: MS • Źródło: Rynek Zdrowia02 lipca 2021 18:31

Wielospecjalistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., po blisko 1,5 roku wznowił odwiedziny osób hospitalizowanych. Czas wizyty nie powinien przekroczyć piętnastu minut.

Szpital w Gorzowie Wlkp. po półtora roku od zamknięcia otwiera się na odwiedzających, FOT. Archiwum
  • W piątek Wielospecjalistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przywrócił odwiedziny bliskich na oddziałach
  • Placówka była zamknięta dla odwiedzających przez blisko półtora roku
  • Odwiedziny chociaż zostały przywrócone, nie powinny trwać dłużej niż piętnaście minut. Ograniczeń jest zdecydowanie więcej

 

W piątek (2 lipca 2021 r.) lecznica wznowiła możliwość odwiedzania osób hospitalizowanych. Robert Surowiec, wiceprezes szpitala podkreślił, że zarządzający placówką mają świadomość, że brak odwiedzin mocno dał się we znaki pacjentom leczonym w szpitalu.

- Choć wiemy, że odwiedziny są istotnym wsparciem psychologicznym dla osób hospitalizowanych było to podyktowane troską o bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu. Dziś sytuacja epidemiologiczna się zmieniła na tyle, że możemy już pozwolić - oczywiście pod pewnymi warunkami - na bezpośredni kontakt osób bliskich - wyjaśnił.

Odwiedziny odbywają się w reżimie sanitarnym

Placówka informuje, że odwiedziny u chorych mogą odbywać się wyłącznie w godzinach do 15.00 do 18.00. Pojedynczy pacjent - każdego dnia - może być odwiedzany tylko przez jedną osobę. Odwiedzający musi być zdrowy (bez kataru, kaszlu, bólu gardła, duszności, gorączki, biegunki) i nie może cierpieć z powodu zaburzenia węchu czy smaku.

W odwiedziny do szpitala nie mogą przyjść również osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2. 

Od osoby odwiedzającej wymagane jest także posiadanie unijnego certyfikatu tzw. paszportu covidowego lub ujemnego wyniku badania genetycznego wykonanego nie później niż 72 godziny przed odwiedzinami. Posiadanie tych dokumentów będzie weryfikowane przy wejściu do szpitala.

Dodatkowo każdy odwiedzający musi stosować się do reżimu sanitarnego: dezynfekować dłonie, używać maseczki chirurgicznej (medycznej) zasłaniając nią usta i nos. W maseczkę powinien być też zaopatrzony odwiedzany pacjent (o ile pozwala na to stan jego zdrowia).

Pacjenta może odwiedzić tylko jedna osoba dziennie, czas wizyty to 15 minut

Zamiar wejścia na oddział należy zgłosić personelowi pielęgniarskiemu. Czas odwiedzin nie powinien być dłuższy niż 15 minut.

W trakcie wizyty należy zachować 2 metry dystansu, a rozmowa z lekarzem powinna być prowadzona telefonicznie, a nie w trakcie wizyty. Bezpośredni kontakt (bez konieczności zachowania dystansu i posiadania maseczki) możliwy jest tylko podczas odwiedzania osób w stanie terminalnym; po odejściu od łóżka pacjenta maseczkę należy założyć. O liczbie osób żegnających pacjenta decyduje lekarz dyżurny oddziału. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum