Gorzów Wlkp.: taksówki dla niepełnosprawnych ruszyły w trasę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2013 10:12

"Bus-taxi" dla niepełnosprawnych to pomysł władz Gorzowa Wielkopolskiego na pomoc osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się po mieście. Od poniedziałku (10 czerwca) dotowana przez miasto usługa jest dostępna dla mieszkańców.

Gorzów Wlkp.: taksówki dla niepełnosprawnych ruszyły w trasę
- Jest ona kierowana do niepełnosprawnych gorzowian, w pierwszej kolejności poruszających się na wózkach inwalidzkich i posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz osób przed 16. rokiem życia, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska.

Usługa wykonywana będzie przy pomocy samochodów dostosowanych do przewozu niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich. Osoba zamawiająca kurs poniesie jedynie część kosztów przewozu według ustalonego cennika, natomiast miasto dofinansuje pozostałą część i koszty dojazdu do klienta. Tego typu taksówkę będzie można zamówić telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Opłaty w zależności od liczby pokonanych kilometrów wahają się od 6 do 12 zł, w dni wolne są wyższe o 1 zł. Będzie można także wykupić abonament na dwa przejazdy dziennie, którego cena w zależności od okresu obowiązywania i strefy waha się od 50 do 180 zł. Taksówki kursują od poniedziałku do soboty w godz. od 6 do 22, a w niedziele i święta od godz. 7 do 15.

Rzeczniczka dodała, że opiekun osoby niepełnosprawnej będzie korzystał z przewozu za darmo, a jego podopieczny nie poniesie kosztów przewozu podręcznego bagażu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum