Gorzów Wlkp.: szpital proponuje warsztaty kosmetyczne dla pacjentek

Autor: Gazeta Lubuska, RZ/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2018 21:12

Coraz więcej pań zgłasza chęć udziału w nietypowych warsztatach kosmetycznych. Są organizowane przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. To specjalne zajęcia dla pań chorych onkologicznie.

To specjalne zajęcia dla pań chorych onkologicznie. Fot. archiwum

W lutym odbędzie już kolejna edycja tego niespotykanego kursu kosmetycznego.

Fundacja Piękniejsze życie w szpitalach i centrach onkologicznych organizuje bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek. W ciągu dwóch godzin warsztatów zawodowi makijażyści i kosmetyczki zaprezentują 10 pacjentkom kilkuetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia - tłumaczy, wypowiadając się dla gazety Lubuskiej Agnieszka Wiśniewska, rzeczniczka szpitala.

Szpitalne warsztaty kosmetyczne są dostępne nie tylko dla pacjentek gorzowskiego szpitala, może przyjść na nie każda pacjentka wałcząca z chorobą nowotworową mieszkająca w regionie.

Spotkania są bezpłatne. Warsztaty realizuje Fundacja "Piękniejsze życie", a pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych prawie 30 lat temu. Realizowany jest w 26 krajach na świecie. W Polsce program realizują szpitale i centra onkologiczne m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu.

Szpitale coraz częściej podejmują podobne inicjatywy kierowane do pacjentów. Na przykład - jak pisaliśmy - w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu od kilku miesięcy działa Szkoła Radzenia Sobie. Jej inicjatorom zależało, żeby przygotować pacjentów i ich bliskich do dalszego funkcjonowania po zakończonej hospitalizacji, co jest problemem szczególnie w przypadku chorych obłożnie lub niesamodzielnych.

Czytaj też: Szpital przekazuje wiedzę i pomaga pacjentom radzić sobie po wypisie

- Szkoła jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pacjentów i ich bliskich. Jest ofertą dla osób, które chcą nauczyć się, jak poradzić sobie z problemami dysfunkcji własnego ciała, w jaki sposób skorzystać z opieki lekarza i pielęgniarki POZ, dowiedzieć się, jakie instytucje służą pomocą po zakończonej hospitalizacji czy też jak zorganizować środowisko domowe przyjazne dla osoby, która ma np. problemy z poruszaniem się - mówiła nam Dorota Milecka, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i pomysłodawczyni Szkoły.

Więcej: plus.gazetalubuska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum