Gorzów Wlkp.: będzie wsparcie ośrodka dla dzieci z autyzmem

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2014 14:30

Prowadzący ośrodek dla dzieci z autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim poprosili o wsparcie zarząd województwa w wyposażeniu placówki w niezbędny sprzęt.

Na poczet remontu ośrodka przekazano niedawno 30 tys. zł zebranych podczas Balu Stali Gorzów. Dalsze wsparcie remontu obiektu zadeklarowała marszałek Elżbieta Polak.

- Chociaż muszą się na to zgodzić członkowie zarządu województwa oraz radni sejmiku województwa, to myślę, że nie będzie z tym większego problemu. Bardzo ważne, że są takie inicjatywy i Gorzów doczeka się takiego ośrodka - podkreśliła marszałek Polak.

Ośrodek Dla Dzieci z Autyzmem oraz przedszkole to inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Autystycznych. Obie placówki mieszczą się w kompleksie szpitalnym przy ul. Walczaka. Jednostki są przepełnione.

Miasto oddało stowarzyszeniu w dzierżawę po obniżonych kosztach obiekt parterowy po byłym Domu Kultury Małyszyn. Budynek jest jednak w opłakanym stanie i potrzebne są duże pieniądze, by go wyremontować. Inwestycja może kosztować od kilkuset tysięcy złotych do nawet miliona.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum