Gorzów Wielkopolski: zaprószenie ognia na oddziale chirurgicznym w porę zauważone

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2021 20:55

We wtorek (19 stycznia) wieczorem na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim doszło do zaprószenia ognia.

Gorzów Wielkopolski: zaprószenie ognia na oddziale chirurgicznym w porę zauważone
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sprawcą zaproszenia ognia był 61-letni pacjent oddziału, któremu - jak twierdzi - wypadł z ręki niedopałek papierosa. Od niedopałka zapalił się materac, na którym leżał mężczyzna.

Na miejscu interweniowali – wezwani przez system automatycznego ostrzegania pożarowego - strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Na szczęście życie ani zdrowie żadnego z pacjentów ani personelu oddziału nie jest zagrożone - poinformowała Agnieszka Wiśniewska, asystent zarządu ds. kontaktów z mediami.

Zadymienie jako pierwsze zauważyły pracujące na oddziale pielęgniarki i przystąpiły do gaszenia tlącego się materaca. W momencie pojawienia się dymu w sali oprócz pacjenta, który zaprószył ogień przebywał jeszcze jeden mężczyzna. Nie było konieczności ewakuacji innych pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej.

Po przewietrzeniu pomieszczeń oddział wrócił do normalnej pracy, a mężczyźni przybywający w sali, w której doszło do zaprószenia ognia zostali przeniesieni do innych pomieszczeń. Okoliczności zdarzenia szczegółowo będzie wyjaśniać wezwana do szpitala policja.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze