Gorzów Wielkopolski: najmłodszy drukarz przyłbic ochronnych pomaga szpitalowi

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 17:19

Dziesięcioletni Grzegorz Rosiak z Gorzowa Wielkopolskiego jest najmłodszym drukarzem przyłbic ochronnych pracującym w grupie Drukarze dla Lekarzy wspomagającej Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w tym mieście - informuje nas gorzowska lecznica.

Grześ w miarę swoich możliwości pomaga walczyć z koronawirusem; FOT. Archiwum prywatne

- Grzesiu od zawsze interesował się techniką, od elektroniki, po informatykę. Zapisaliśmy go na zajęcia z programowania. Gdy poprosił o drukarkę 3D na urodziny, nie mieliśmy wątpliwości, że to będzie prezent, który będzie mu służył długo - mówi ojciec Grzegorza, Marcin Rosiak.

- Od czasu wybuchu epidemii Grześ chciał zrobić coś dobrego, włączyć się w pomoc szpitalom i pracującym w nich zespołom medycznym - przypominają rodzice. Mama 10-latka znalazła ogłoszenie na portalu społecznościowym, że grupa Drukarze dla Lekarzy na drukarkach 3D wykonuje przyłbice ochronne i szukają chętnych do pomocy. Zapytała syna, czy nie chciałby pomóc. Jeszcze przed kontaktem z grupą Grzesiek sam znalazł program, zainstalował go i zrobił próbny wydruk.

Druk jednej przyłbicy na drukarce Grzegorza Rosiaka (ze względu na parametry urządzenia) trwa 5,5 godziny. W ciągu dnia można wydrukować 2 przyłbice. Drukarze dla Lekarzy zadeklarowali pomoc w ulepszeniu urządzenia, aby 2-krotnie zwiększyć jego moce przerobowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum