Gliwice: nowa delegatura NFZ poza centrum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 września 2013 12:05

W poniedziałek (30 września) zostanie otwarta nowa delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia w Gliwicach. Obecna placówka przy ul. Górnych Wałów 9 po raz ostatni przyjmie petentów w piątek (27 września).

Gliwice: nowa delegatura NFZ poza centrum
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dotychczasowa delegatura dzielona była z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Miasto wypowiedziało umowę i zaproponowało NFZ różne lokalizacje, ale państwowa instytucja postanowiła znaleźć nowy adres na własną rękę. Z kilkudziesięciu propozycji wybrano ofertę Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych, które zaproponowały lokal przy ul. Wincentego Pola 7.

W placówce pacjenci będą mogli jak dotychczas załatwić sprawy dotyczące kart ubezpieczenia zdrowotnego, Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych oraz zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

W nowej siedzibie delegatury karty ubezpieczenia zdrowotnego, służące do weryfikacji statusu ubezpieczeniowego w systemie Śląskiego OW NFZ, będą wydawane od ręki. Do tej pory ich uzyskanie wiązało się z dwiema wizytami, a czas oczekiwania wynosił około dwóch tygodni.

Więcej: gliwice.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze