GlaxoSmithKline pomaga powodzianom

Autor: PPX/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2010 12:45

GlaxoSmithKline w porozumieniu ze swoimi pracownikami, przekazała 130 tys. złotych na pomoc dla rodzin poszkodowanych w majowej powodzi.

Środki te otrzymało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich (OSChOW), które zorganizuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci z obszarów dotkniętych skutkami powodzi.  

Przekazana kwota była pierwotnie zarezerwowana w budżecie poznańskiej fabryki na organizację corocznego „Pikniku Rodzinnego Pracowników Fabryki GSK”, w którym zwykle brało udział ok. 2000 osób. Jednak w sytuacji, kiedy setki rodzin z terenów dotkniętych w maju podwójną falą powodziową straciły dorobek całego życia, pracownicy fabryki w Poznaniu wystąpili do swoich przełożonych z propozycją, aby pieniądze przeznaczyć na pomoc dla rzeczywiście ich potrzebujących.

Ta inicjatywa została z ogromnym poparciem przyjęta przez kierownictwo firmy. Kwotę 130 tys. złotych przekazano na konto Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich (OSChOW), z którym GSK współpracuje przy tworzeniu świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”.

– Środki, jakie otrzymaliśmy z fabryki GSK w Poznaniu, pozwolą nam na organizację wyjazdów wakacyjnych dla ok. 130 dzieci z obszarów, które najbardziej ucierpiały w czasie powodzi w województwie podkarpackim, małopolskim i mazowieckim. Gdyby nie inicjatywa GSK i jej  pracowników, z pewnością dzieci spędziłyby całe wakacje na terenach popowodziowych – mówi Elżbieta Tyczko, wiceprezes OSChOW.

Ta pomoc nie jest jedyną formą wsparcia, jakie firma GlaxoSmithKline udzieliła w ostatnim czasie rodzinom, które ucierpiały podczas powodzi. W czerwcu odbyła się zbiórka żywności, środków czystości, ubrań oraz nowej bielizny i zabawek zorganizowana przez pracowników warszawskiego biura firmy. Transport darów trafił bezpośrednio do koordynatorów pomocy rodzinom z terenów Rogowa i Wilkowa – wsi w okolicach Kazimierza Dolnego – całkowicie spustoszonych przez powódź. Z kolei pracownicy poznańskiej fabryki pomagali miejscowemu oddziałowi Caritas w segregacji i pakowaniu zgromadzonych dla powodzian darów.  

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum