Gisu śpiewa: suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2017 14:07

Rób zakupy bez podniety; suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety - śpiewa w najnowszym klipie rocker Gisu, czyli Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. To pierwszy rockowy kawałek Posobkiewcza, który wcześniej dał się już poznać jako raper zachęcający m.in. do szczepień.

Gisu śpiewa: suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety
Rocker Gisu; FOT. YouTube

Na opublikowanym we wtorek (13 czerwca) klipie widzimy Marka Posobkiewicza w okularach przeciwsłonecznych i czarnej koszulce, grającego na gitarze elektrycznej na dachu siedziby GIS. W oddali widać panoramę Warszawy na tle zachodzącego słońca.

- Suplementy to nie leki i nie są to też cukierki. Nierozważne zażywanie doprowadzi do usterki. Gdy nie jesteś czegoś pewien, co się w życiu czasem zdarza, o poradę wtedy poproś aptekarza lub lekarza - radzi GIS. - Więc gdy idziesz do apteki, rób zakupy bez podniety - suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety - podkreśla w refrenie.

Posobkiewicz przypomina, że suplementy zawierają witaminy i mikroelementy, jednak należy je przyjmować tylko w uzasadnionych przypadkach. - Gdy je wcinasz bez kontroli zdrowie swe często rujnujesz - ostrzega.

GIS przestrzegł też przed działaniem niektórych specyfików na odchudzanie i potencję. - Zdrowe życie to nie żarty, chcesz uniknąć przykrych zdarzeń - nic sam sobie nie ordynuj, lecz skontaktuj się z lekarzem - śpiewa rocker Gisu.

We wcześniejszych nagraniach Marek Posobkiewicz jako raper Gisu zachęcał m.in. do szczepień, do bycia dawcą narządów, edukował o szkodliwości palenia i apelował o ostrożność przy konsumpcji grzybów.

- Tradycyjne formy powszednieją, warto czasem sięgnąć po niekonwencjonalny sposób, by podnosić świadomość - wyjaśniał Posobkiewicz, gdy pierwszy raz nieszablonowo zdecydował się zabrać głos w sprawach dotyczących zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum