Gdynia: w szpitalu powstanie strefa rodzica

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2017 17:15

Na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (Pomorskie) powstanie wkrótce specjalna przestrzeń stworzona z myślą o rodzicach hospitalizowanych, nowonarodzonych dzieci.

Gdynia: w szpitalu powstanie strefa rodzica
Na zdj. Strefa Rodzica w krakowskim szpitalu (zdjęcie ilustracyjne).

W gdyńskim szpitalu ruszyły właśnie prace remontowe, których efektem, już w połowie kwietnia, będzie przytulna i funkcjonalna sala spełniająca funkcję socjalną dla rodziców, oraz nowa łazienka. Kolorowa sala, wygodne funkcjonalne meble to tylko niektóre z udogodnień. Dodatkowo, zostaną zakupione składane łóżka dla opiekunów, którzy będą chcieli spędzić noc przy  swoim dziecku, a także profesjonalny laktator dla karmiących mam.

To już XVIII edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program realizuje i w całości finansuje firma Budimex SA.

Każde dziecko, które musi być leczone w szpitalu, powinno być pewne, że nie zostanie tam samo. Dzięki temu dziecko czuje się bezpiecznie, co skraca czas hospitalizacji i ułatwia leczenie.

Niestety w wielu polskich szpitalach, pomimo rozumienia takiej potrzeby ze strony personelu medycznego, nie ma jeszcze odpowiednich warunków dla ciągłego pobytu rodziców z dziećmi. Z tej ważnej potrzeby zrodziła się idea programu, dzięki któremu do tej pory strefy rodzica powstały już w 17 miastach m.in. w Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie.

Zazwyczaj sfery rodzica powstawały na oddziałach dziecięcych, w których przebywają kilku bądź kilkunastoletni pacjenci. Brakowało ich i nadal brakuje dla rodziców najmłodszych dzieci – noworodków, które dopiero, co przyszły na świat. 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum