Gdańsk: zmarł dr Zbigniew Bystrzanowski, wieloletni dyrektor szpitala psychiatrycznego

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2020 12:15

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Psychiatryczny w Gdańsku poinformowała o śmierci dr. Zbigniewa Bystrzanowskiego, wieloletniego dyrektora tej placówki i ordynatora Oddziału Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych.

Gdańsk: zmarł dr Zbigniew Bystrzanowski, wieloletni dyrektor szpitala psychiatrycznego
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Szpital informację przekazał w sobotę (5 grudnia) rano. Dyrektor Bystrzanowski zmarł w nocy z piątku na sobotę (z 4 na 5 grudnia).

Koledzy i przyjaciele z pracy, żegnając swojego dyrektora napisali: "Był osobą znaną i cenioną nie tylko w środowisku psychiatrycznym, ale też autorytetem dla wielu innych ludzi - zarówno jego pacjentów, wychowanków, jak i wszystkich tych, którym na sercu leżało dobro drugiego człowieka. Był "ojcem" i mentorem kilku pokoleń psychiatrów, kopalnią wiedzy o historii szpitala na gdańskim Srebrzysku, nieocenionym specjalistą, a przede wszystkim przyjacielem wielu z nas".

Podkreślili też, że "pozostał ze Szpitalem i Pacjentami do samego końca. Niestety, przegrał nierówną walkę z chorobą".

Doktor Bystrzanowski był specjalistą w zakresie psychiatrii i medycyny pracy. Organizował ruch wsparcia AA, a także był inicjatorem wprowadzania nowoczesnych form leczenia odwykowego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum