×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gdańsk: wspominali prof. Stanisława Bakułę

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia02 listopada 2017 09:34

W czerwcu tego roku podczas zagranicznego urlopu zmarł prof. dr hab. Stanisław Bakuła - lekarz, dzięki któremu osoby po zawałach i udarach mogą w Gdańsku przechodzić profesjonalną rehabilitację.

Gdańsk: wspominali prof. Stanisława Bakułę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stanisław Bakuła ponad 20 lat kierował Kliniką Rehabilitacji GUMed, której był założycielem. Z okazji Święta Zmarłych Profesora wspominali jego współpracownicy.

Jak mówili w audycji Radia Gdańsk, był niezwykle ciepłym człowiekiem, prawdziwym mentorem, który szanował pacjentów. - Dzięki zaufaniu jakim obdarzał zespół współpracowników, po jego śmierci klinika pracuje bez zakłóceń - mówi dr hab. Dominika Szalewska, następczyni profesora, obecnie kierująca pracą Kliniki Rehabilitacji GUMed. Profesor lubił opiekować się zwłaszcza osobami starszymi, sybirakami. Przychodzili do niego porozmawiać, zawsze miał na to czas - dodaje.

Współpracownicy wspominają, że prof. Stanisław Bakuła był dla nich jak ojciec. Najwięcej wspomnień z Profesorem ma jego sekretarka, pani Iwona Jamiołkowska, która przepracowała z nim ponad 20 lat. Jak przekonuje, miał zawsze cierpliwość, nie złościł się nawet jeśli coś poszło nie tak. Był daleki od negatywnych emocji - wspomina.

Więcej: www.radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze