Gdańsk: wspierają studia medyczne Kenijki

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2015 21:35

Dzięki wsparciu gdańskiego oddziału Soroptimist International studia medyczne w Polsce podejmie 19-letnia Laura Makena z Kenii.

Gdańsk: wspierają studia medyczne Kenijki

19-latka będzie pierwszą uzdolnioną mieszkanką wioski Laare w Kenii wysłaną na studia. Jest na roku przygotowawczym do studiów medycznych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Laura od kilku lat korzysta ze wsparcia inicjatywy "adopcja na odległość" Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro. Kilka osób regularnie wpłacało pieniądze na jej naukę.

Teraz jej studia wesprze Soroptimist International w Gdańsku. Ta międzynarodowa organizacja skupia kobiety z wielu krajów, a jej celem jest popieranie praw człowieka i umacnianie praw kobiet oraz wspieranie ich edukacji.

- Uznałyśmy, że pomoc Laurze to świetna inwestycja, której zwrot jest nie do przecenienia - mówi Dziennikowi Bałtyckiemu Justyna Fox, lekarz medycyny podróży z Gdańska zaangażowana w pomoc afrykańskim dzieciom.

Dodaje: - Laura już jako lekarz pracować będzie w Kenii na rzecz lokalnej ludności w rejonie, gdzie w tej chwili nie ma dostępu do opieki medycznej. Poza tym jako kobiety, mające szczęście żyć w Europie, czujemy społeczny obowiązek pomocy dziewczynie z Afryki.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum