Gdańsk: w szpitalu Copernicus kolacja stygnie już od 16

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2018 10:49

Pora wydawania kolacji w szpitalu Copernicus została przesunięta na godz. 16. Ci, którzy są na płynnej diecie, jedzą zimne posiłki. Ale, według rzeczniczki szpitala, nie skarżą się.

Gdańsk: w szpitalu Copernicus kolacja wydawana jest już o 16. Fot. Archiwum

Copernicus Podmiot Leczniczy w Gdańsku zatrudnia do przygotowania i dystrybucji posiłków firmę cateringową. Jeszcze w lutym kolację wydawano pacjentom w godz. 17-18, obecnie nawet przed 16.

W opinii szpitala pora serwowania kolacji nie ma znaczenia, bo pacjent nie musi przecież zjadać wszystkiego od razu, tylko wtedy, kiedy zgłodnieje. Tymczasem tym, którzy są na płynnej diecie, posiłki szybko stygną, zapracowane pielęgniarki karmią pacjentów, ale na odgrzewanie zupy już nie mają czasu.

Katarzyna Brożek, rzecznik placówki, na skargę w tej sprawie odpowiedziała portalowi trojmiasto.pl, że kolacja dostarczana jest na oddział po godz. 16 w postaci suchego prowiantu i przekazywana pacjentowi o godzinie, w której chce zjeść kolację. Opinia na temat posiłków jest w szpitalu badana co jakiś czas i do tej pory nikt nie narzekał.

Więcej: trojmiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum