Gdańsk: temperatura w szpitalu wynosiła zaledwie 15 st. C

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2012 10:43

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku muszą ciepło się ubierać. W ciągu ostatniego tygodnia, gdy mróz sięgał dwudziestu kilku stopni, w salach szpitalnych temperatura wynosiła zaledwie 15 st. C.

Jak mówi Gazecie Wyborczej Jolanta Ferszka, zastępca dyrektora placówki, szpital jest po reorganizacji i w tej chwili zajmuje trzy bloki. Budynki te zostały zbudowane w latach 70. Dwa z nich, choć jeden jeszcze nie w pełni, są już ocieplone, jeden - wciąż nie. 

Dlatego, mimo włączonych grzejników, pacjenci trzech oddziałów budynku, który czeka na modernizację, wciąż marzną. To około stu osób. Budynek ma zostać ocieplony do jesieni tego roku.

Mrozy dały się też we znaki Szpitalowi Specjalistycznemu Św. Wojciecha SPZOZ, gdzie dwa dni temu przed godz. 6 rano pękła rura. Częściowo zalana została apteka i sterylizatornia. Zaplanowane operacje odbyły się w innych salach. Sytuacja jednak szybko została opanowana.

Dni mrozów były bardzo pechowe dla gdańskich szpitali. W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku doszło do awarii ogrzewania. Jak podawała GW, w poniedziałek (6 lutego) na oddziale kardiologii inwazyjnej było zaledwie 12 stopni Celsjusza. Szpital musiał pilnie zakupić grzejniki olejowe, żeby dogrzać sale.

Więcej: http://trojmiasto.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum