Gdańsk: otworzą luksusowy akademik dla zagranicznych studentów medycyny

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2017 10:51

Ruszył remont jednego ze starych akademików w Gdańsku Wrzeszczu. Zostanie on przekształcony w prywatny, luksusowy akademik. Jego najemcami mają być w większości skandynawscy studenci medycyny.

Gdańsk: otworzą luksusowy akademik dla zagranicznych studentów medycyny
Gdańsk: otworzą luksusowy akademik dla zagranicznych studentów medycyny. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Budynek znajduje się nieopodal Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Plan biznesowy zakłada, że firma Metropolitan Investmena, odnawia budynek i przygotuje w nim docelowo 60 lokali - niedużych kawalerek z łazienkami i aneksami kuchennymi. Następnie odsprzeda je inwestorom, czyli wszystkim chętnym, którzy będą chcieli zakupić taki lokal bez możliwości prywatnego korzystania. Później firma będzie dzielić się z nimi zyskami z najmu.

Firma będzie chciała wynajmować lokale studentom zza granicy. Główną grupą docelową mają być studenci medycyny z krajów skandynawskich, którzy chętnie podejmują naukę w GUM-edzie.

Koszt wynajmu to ok. 1 tys. zł miesięcznie; w okresie wakacyjnym, kiedy z najmu będą korzystać turyści - ok. 200 zł za dobę. Ma to dać zarobek dla inwestora na poziomie 17-18 tys. zł w skali roku.

Ceny zakupu lokali zaczynają się od ok. 200 tys. zł, a metraże mikroapartamentów wyniosą od 12 do 23 metrów kwadratowych.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum