Gdańsk: konsultant wojewódzki został radnym

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2014 09:19

Prof. Piotr Czauderna, konsultant wojewódzki ds. chirurgii dziecięcej, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w wyborach samorządowych zdobył najwięcej głosów do Rady Miasta w Gdańsku spośród wszystkich kandydatów PiS.

Gdańsk: konsultant wojewódzki został radnym

Powiedział, że Gdańsk ma relatywnie niewielki wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej, bo nie jest organem założycielskim dla szpitali.

- To nie znaczy jednak, że powinno się abstrahować od tej sfery. Są miasta, które są w takiej samej sytuacji jak Gdańsk, a jednak podchodzą do służby zdrowia bardziej aktywnie - podkreślił Piotr Czauderna, wypowiadając się dla Gazety Wyborczej.

Zauważył, że można np. prowadzić programy profilaktyczne. Zapewnić bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi wywołującemu raka szyjki macicy czy szczepienia przeciw pneumokokom. Można też zorganizować wypożyczalnię sprzętu medycznego i dzienną opiekę dla przewlekle chorych.

- Mam taki pomysł, żeby prezydent powołał radę medyczną, która pomoże wybrać to, co jest z punktu widzenia mieszkańców najważniejsze - ujawnił Czauderna.

Pytany o to, jak zamierza pogodzić pracę zawodową z obowiązkami radnego, oświadczył: - Oczywiście zawsze pacjenci będą dla mnie najważniejsi. Wyjaśnił, że kiedy zaproponowano mu start w wyborach, uczciwie powiedział, że ma pewne zobowiązania, których się nie wyrzeknie.

Czytaj: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum