Gdańsk: kobieta zakażona koronawirusem uziemiła samolot do Grecji, o wyniku dowiedziała się...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 września 2020 08:15

W sobotę (6 września) na gdańskim lotnisku został zatrzymany samolot, który miał lecieć do Grecji. Maszyna nie wystartowała, gdy okazało się, że na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem.

Gdańsk: kobieta zakażona koronawirusem uziemiła samolot do Grecji, o wyniku dowiedziała się...
Kobieta o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa dowiedziała się tuż przed startem. Fot. Lars Steffens/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Jak informowali "Gazetę Wyborczą" pasażerowie, w sobotę poźnym popołudniem zatrzymano samolot, który miał lecieć do Grecji, jednak okazało się, że na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem.

Kobieta o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa dowiedziała się tuż przed startem. Poinformowała o tym personel na pokładzie, w związku z czym samolot został uziemiony.

- Długo wydawało się, że jednak część pasażerów poleci. Wiemy już jednak na pewno, że samolot dziś do Kalamaty nie poleci - powiedziała "Wyborczej" kilka minut po godz. 21 w sobotę rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow.

Na pokładzie oprócz osoby zakażonej było 107 pasażerów. Pasażerowie usłyszeli, że powinni zachować dystans od siebie, a następnie czekać na wytyczne od Sanepidu.

Jeden z pasażerów, który był na pokładzie relacjonował "Wyborczej": "Kiedy siedzieliśmy w samolocie, podjechała straż graniczna i karetka na sygnale. Na pokład weszła osoba w covid-owym stroju i zaczęła rozmowę z obsługą samolotu. Z przecieków, które do nas dotarły, wynikało, że jedna z pasażerek miała dostać wiadomość o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa i poinformować o tym stewardessy".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum