Gdańsk: Fundacja Hospicyjna apeluje o pomoc dla chorych i osieroconych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2019 17:06

Gdańska Fundacja Hospicyjna apeluje o pomoc w przygotowaniu prezentów na Dzień Dziecka dla chorych i osieroconych dzieci. Fundacja zebrała z hospicjów z całej Polski marzenia 450 dzieci oraz nastolatków i poszukuje sponsorów, którzy zechcą sfinansować prezenty dla nich.

Gdańsk: Fundacja Hospicyjna apeluje o pomoc dla chorych i osieroconych dzieci
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Dzieci osierocone, chore i ich rodzeństwo, marzą tak samo, jak inne dzieci. Liczą na prezenty z okazji Dnia Dziecka, chociaż często ich sytuacja materialna jest trudna, a domowy budżet pozwala jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb - napisała w przekazanym mediom apelu Anna Laska, specjalista ds. kontaktów z mediami i PR Fundacji Hospicyjnej.

Wyjaśniła, że Fundacja zebrała ponad 450 życzeń dzieci, które przesłały do niej hospicja z całej Polski. Listę marzeń zamieszczono na stronie internetowej www.fundacjahospicyjna.pl w dziale "Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka". Bardzo wiele zamieszczonych w spisie dziecięcych życzeń znalazło już swoich sponsorów, na darczyńców czeka jednak nadal kilkadziesiąt marzeń.

Osoby, które chciałyby pomóc w ich spełnieniu, mogą wybrać dziecko, które chcą obdarować, samodzielnie zakupić prezent dla niego dołączając np. kartkę z życzeniami i wysłać go na adres Fundacji - ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk.

Można też wesprzeć akcję dokonując wpłaty na konto: Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010, z dopiskiem np. "Uśmiech Dziecka - dla Eryka, 16" wskazującym nr na liście i imię dziecka, które chcemy wesprzeć.

"Czekamy na odzew zarówno osób indywidualnych, jak i grup np. ze szkół i zakładów pracy. Upragniony prezent często nie kosztuje wiele, ale zawsze jest bezcenny - tak jak świadomość społecznej solidarności i współodczuwania. Prosimy o szybką decyzję, symboliczny finał przypada 1 czerwca - do tego momentu w domach wszystkich dzieci powinny znaleźć się prezenty, a na ich twarzach uśmiech" - zaznaczają organizatorzy akcji na jej stronie internetowej, dodając, że liczą, iż prezenty uda się zebrać do 20 maja, tak by można je było wysłać przed 1 czerwca.

W razie jakichkolwiek pytań, można skontaktować się z koordynatorką akcji - Justyną Ziętek dzwoniąc pod nr tel. 662 692 831 lub wysyłając maila na adres j.zietek@hospicja.pl.

Prezenty na Dzień Dziecka są jednym z elementów dedykowanego dzieciom programu pomocowego prowadzonego przez gdańską Fundację Hospicyjną od 2006 roku. W ramach Funduszu Dzieci Osieroconych "Tumbo Pomaga" (Tumbo to imię słonika, maskotki - symbolu Funduszu) Fundacja przygotowuje też dla dzieci wyprawki szkolne, prezenty z okazji Świąt, wyjazdy wakacyjne czy dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Jak poinformowała Anna Laska, do tej pory z funduszu "Tumbo Pomaga" skorzystało około 9 tysięcy dzieci z całej Polski.

Anna Kisicka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum