Gdańsk: Centrum Onkologii wśród szpitali wyróżnionych godłem "Szpital Przyjazny"

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 02 października 2017 14:12

Organizatorzy kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" wraz z Fundacją Onkologiczną Alivia uhonorowali 20 szpitali z całej Polski, które w codziennej praktyce starają się pomóc pacjentom godzić leczenie z pracą zawodową. Jest wśródnich Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku.

Gdańsk: Centrum Onkologii wśród szpitali wyróżnionych godłem "Szpital Przyjazny"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod uwagę w ocenie szpitali zostały wzięte dwa kryteria: możliwość umówienia wizyty na konkretną godzinę oraz korzystanie z wygodnych dla pacjenta terapii skracających czas podania leku.

Inicjatywą towarzyszącą wyłanianiu "Szpitali Przyjaznych" i nadaniu im godła, jest przekazanie placówkom serii rysunków Henryka Sawki, przygotowanych specjalnie na potrzeby kampanii "Choroba? Pracuję z nią!". Rysunki mają za zadanie dodatkowo ocieplić wizerunek szpitala, a także informować pacjentów, że przy dobrej współpracy i trosce ze strony szpitala udaje się godzić pracę z leczeniem.

Organizatorami kampanii są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze