GOPR zachęca do spacerów po górach - warunki są bardzo dobre

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2019 12:30

Doskonałe warunki do spacerów są na szlakach turystycznych w Beskidach - poinformował w sobotę (20 lipca) ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Łukasz Skwara. W górach funkcjonują koleje linowe, jest słonecznie.

GOPR zachęca do spacerów po górach - warunki są bardzo dobre
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Na Markowych Szczawinach, Klimczoku, Hali Miziowej czy Przysłopie - wszędzie warunki są bardzo dobre. Pogoda sprzyja turystom. Jest bezwietrznie, widoczność jest bardzo dobra. Szlaki są drożne - powiedział goprowiec.

W sobotę rano w wyższych partiach gór termometry wskazywały 13 st. C, a niżej temperatura wynosiła 15 st. C. W ciągu dnia wzrosła o kilka stopni.

Babiogórski Park Narodowy zaapelował do turystów o rozwagę i ostrożność na szlakach, szczególnie przy schodzeniu. Należy pamiętać o odpowiednim stroju, a zwłaszcza obuwiu. W plecaku powinna też znaleźć się nieprzemakalna kurtka.

- Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody - silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, a także - szczególnie w godzinach popołudniowych - burze - podała w komunikacie dyrekcja Parku.

W przypadku wystąpienia burzy powinno się zejść poniżej górnej granicy lasu. Turysta nie powinien stawać pod drzewem z uwagi na spadające konary, ani w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

Pomoc GOPR w razie potrzeby można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. 

PAP - Marek Szafrański

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze