×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

GIS: gwiazda tenisa zachęca kierowców zawodowych do zdrowego trybu życia

Autor: GIS/Rynek Zdrowia04 grudnia 2019 18:15

Urszula Radwańska wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Głównym Inspektorem Transportu Drogowego zachęca kierowców zawodowych do zdrowego trybu życia. Gwiazda tenisa wzięła udział w briefingu dotyczącym akcji edukacyjno-informacyjnej ''Wrzuć bieg na zdrowie''.

GIS: gwiazda tenisa zachęca kierowców zawodowych do zdrowego trybu życia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polska tenisistka Urszula Radwańska przekonywała w środę (4 grudnia), że nie tylko sportowcy, ale każdy powinien dbać o zdrowie i kondycję. Wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego i Inspekcją Sanitarną apelowała o to do kierowców zawodowych.

- Jako sportowiec proponuję zdrowy styl życia. Jest to bardzo ważne pod każdym względem. Wszystko po to, aby kierowcy dobrze się czuli, mieli dobrą koncentrację, koordynację ruchową, aby koncentracja dłużej się utrzymywała w trasie - przekonywała Urszula Radwańska.

Kierowca zawodowy spędza w trasie wiele godzin. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, zmęczenie, presja czasu mogą prowadzić do choroby układu krążenia, problemów z nadwagą czy z kręgosłupem. Małe, codzienne wybory mogą uchronić przed tymi negatywnymi konsekwencjami. Warto zatem wrzucić bieg na zdrowie, pamiętać o odżywczych posiłkach, aktywności podczas odpoczynków, regularnych badaniach i przepisowej jeździe - podaje GIS.

Infografiki udostępniane w ramach akcji w mediach społecznościowych zwracają uwagę kierowców na zbilansowaną dietę, zachęcają do badania wzroku, regularnych badań profilaktycznych, ale też przypominają, że ''niezdrowa'' jest jazda na magnesie, bez odpoczynku, na cudzych kartach kierowcy, z emulatorami AdBlue, które symulują prawidłową pracę układu oczyszczania spalin.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum