Fundacje współpracują i pomagają dzieciom w śpiączce

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2017 17:35

Fundacja Air Liquide rozpoczęła współpracę z Fundacją Akogo?, której podopiecznymi są dzieci pozostające w śpiączce. Dzięki staraniom członków fundacji, w 2013 roku otwarto pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu - Klinikę "Budzik".

Na swoim koncie klinika ma już wiele sukcesów w wybudzaniu i rehabilitacji młodych pacjentów. Przy wsparciu darczyńców i wolontariuszy „Budzik” może się rozwijać i pomagać kolejnym pacjentom.

Obecne potrzeby skupione są wokół neurorehabilitacji oraz komunikacji z pacjentami, do czego niezbędne jest specjalistyczne wyposażenie. Dzięki Pomocy Fundacji Air Liquide będzie możliwe zakupienie odpowiedniego sprzętu medycznego, między innymi specjalne wózki inwalidzkie czy foteliki z systemem pozycjonującym.
 
Od 9 lat Fundacja Air Liquide wspiera i przeznacza środki na inicjatywy w trzech obszarach: środowisko, zdrowie oddychanie oraz rozwój lokalny. Pomoc skupia się głównie wokół projektów naukowo-badawczych oraz działaniach poprawiających jakość życia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum