Fundacja zbiera opatrunki dla pacjentów szpitali misyjnych

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2013 15:30

Rusza trzecia edycja Akcji "Opatrunek na ratunek". Organizatorem Akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", która od dwudziestu lat niesie pomoc medyczną polskim misjonarzom.

Fundacja zbiera opatrunki dla pacjentów szpitali misyjnych
Akcja polega na zbiórce środków opatrunkowych do misyjnych szpitali i przychodni. Wystarczy przesłać na adres Fundacji zgromadzone bandaże i plastry.

Lekarze powracający z pracy w misyjnych szpitalach podkreślają jak bardzo brakuje tam podstawowych materiałów i leków. - Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże. Miejscowi rany opatrują liśćmi, a w państwowych szpitalach pacjentom wręcza się środek dezynfekujący i kawałek materiału, który codziennie należy prać - opisuje Justyna Janiec-Palczewska, szefowa Fundacji.

W klimacie tropikalnym rany goją się bardzo długo i są niezwykle uciążliwe. Dzieci cierpią z powodu ukąszeń pcheł piaskowych, które nieustannie nadkażają, zranień narzędziami używanymi do pracy, czy wreszcie poparzeń od ogniska, na którym gotuje się posiłki.

Podczas zeszłorocznej akcji zebrano ponad tonę bandaży i plastrów.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum