Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii: projekt Siła Serca z pomidorem w roli głównej

Autor: FRK, JJ/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2010 12:04

Jedną z przyczyn chorób serca jest niedobór magnezu i potasu. Aby mu zapobiec Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii radzi między innymi sięgnąć po naturalny sok pomidorowy Siła Serca.

W trosce o zdrowie Polaków Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, założona przez Prof. Zbigniewa Religę, stworzyła projekt profilaktyki Siła Serca. Program ma na celu szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną, budowanie społecznej świadomości dotyczącej dbania o zdrowie oraz aktywne pozyskiwanie funduszy na rzecz projektów badawczych Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

Fundacja wspólnie z naukowcami, opracowuje produkty, które później sygnowane są logotypem FRK - „Siła Serca”, a które zawierają składniki poprawiające ogólny stan zdrowia i naturalną odporność organizmu, a w konsekwencji zmniejszają podatność na infekcje, będące często przyczyną powikłań związanych z mięśniem sercowym.

– Projekt realizowany jest od 2007. Produkty marki Siła Serca mają wysoką jakość, a technologia wytwarzania i receptura decyduje o ich prozdrowotnym charakterze. Powstają m.in. we współpracy z placówkami naukowymi: SGGW w Warszawie, AR Wrocław, WUM, IZŻ w Warszawie. Ostatnim naszym tego typu produktem jest  sok pomidorowy Siła Serca - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Sergiusz Gowsz, zajmujący się realizacją projektu w FRK.

W soku Siła Serca zastosowano formułę opartą na unikatowej soli o zwiększonej zawartości magnezu i potasu, a obniżonej zawartości szkodliwego w nadmiarze sodu.

Część dochodu ze sprzedaży soku Siła Serca wspiera realizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, program budowy prototypu i wdrożenia do praktyki klinicznej systemu wspomagania serca dla dzieci w wieku szkolnym, który umożliwi regenerację niewydolnego serca lub podtrzymanie jego funkcji w oczekiwaniu na transplantację.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum