Fundacja "Redemptoris Missio" poszukuje lekarza okulisty, wolontariusza

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2018 13:34

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" poszukuje wolontariusza - lekarza okulisty do pracy w Republice Środkowej Afryki na okres dwóch tygodni. Wyjazd w drugiej połowie października 2018r.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" poszukuje wolontariusza - lekarza okulisty do pracy w Republice Środkowej Afryki. Fot. Fotolia (zdj. ilustracyjne)

Wspólnie z Departamentem Pomocy Humanitarnej i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Fundacja "Redemptoris Missio" organizuje pilotażowy wyjazd specjalistów do Republiki Centralnej Afryki w celu stworzenia długofalowego programu leczenia onchocerkozy. Fundacja, w celu dołączenia do grupy specjalistów, poszukuje lekarza okulisty, wolontariusza - tłumaczy Justyna Janiec-Palczewska, prezes zarządu Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

Zakres zadań wolontariusza:
- praca medyczna w przychodni w Ngaoundaye wraz z miejscowym zespołem i dwoma innymi wolontariuszami Fundacji "Redemptoris Missio"
- prowadzenie dokumentacji medycznej
- współpraca z Fundacją "Redemptoris Missio przed wyjazdem i po powrocie do kraju w ustalonym wspólnie zakresie.

Fundacja zapewnia: przelot, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, szczepienia, diety i opiekę misjonarza na miejscu.

Wymagania stawiane lekarzowi to:
- dobra, komunikatywna znajomość języka francuskiego lub angielskiego, w tym medycznego
- umiejętność pracy w trudnych i zmieniających się warunkach, samodzielność i dobra organizacja pracy, elastyczność i umiejętność pracy w zespole

Wszelkich dodatkowych informacji Fundacja chętnie udzieli telefonicznie 609210184
Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie CV e-mailem na adres: medicus@ump.edu.pl w terminie do 1 września 2018r.

Onchocerkoza, którą mają leczyć lekarze, to inaczej ślepota rzeczna, zakaźna choroba występująca głównie w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Półwyspie Arabskim. Jej sprawcą jest nicień Onchocerca volvulus. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia na ślepotę rzeczną cierpi ponad 18 milionów osób na całym świecie z czego 270 tys. całkowicie straciło wzrok, a dodatkowe 500 tys. cierpi z powodu znacznego osłabienia ostrości widzenia. Chorobę przenoszą meszki bytujące nad rzeką.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum