Fundacja Medicover wsparła walczących z koronawirusem

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 18:54

W obliczu pandemii koronawirusa Fundacja Medicover stawia na działania na rzecz lokalnych społeczności i współpracę z innymi podmiotami. Pomoc od Fundacji dotarła już do ponad 2 tys. osób.

Środki ochrony osobistej trafiły m.in do ośrodków adopcyjnych. Fot. Fundacja Medicover

Fundacja Medicover zaangażowała się w kilkanaście różnych działań prowadzonych w różnych miejscowościach na terenie całej Polski.

W pierwszym kroku zdefiniowaliśmy potrzeby, szukaliśmy aktywności, w które mogliśmy się zaangażować, a także poprosić naszych partnerów o wsparcie -  mówi Marcin Radziwiłł, prezes Fundacji Medicover.

Jednym z podmiotów, które uzyskało wsparcie jest Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie" w Częstochowie, które zapewnia opiekę dzieciom do 3 roku życia. Fundacja Medicover, wraz z partnerami - Lang Team i Andrzejem Kuczyńskim, przekazała do ośrodka potrzebne środki ochrony osobistej - przyłbice, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji oraz jednorazowe fartuchy.

W Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku Fundacja od miesiąca codziennie dostarcza ciepłe posiłki dla pielęgniarek. Dodatkowo, z pomocą Polskiego Czerwonego Krzyża do placówki trafiły środki czystości oraz materiały ochronne, między innymi bawełniane maseczki szyte przez wolontariuszy.

We Wrocławiu studenci Uniwersytetu Medycznego postanowili produkować przyłbice ochronne przy użyciu drukarek 3D. Fundacja Medicover, we współpracy z Okręgowym Sądem Lekarskim we Wrocławiu, zapewniła materiały do produkcji 1300 przyłbic.

Fundacja Medicover pamięta również o personelu, który każdego dnia opiekuje się chorymi w szpitalu MSWiA - obecnie jednoimiennym szpitalu zakaźnym. Z produktów zakupionych przez nią Akademia Inspiracji Makro Cash and Carry przygotowała 200 posiłków, które przekazano do szpitala.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum