Francja: rząd chce przed latem zaszczepić przeciwko SARS-CoV-2 15 mln obywateli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2020 17:17

Rzecznik rządu Francji Gabriel Attal poinformował w środę w stacji BFMTV, że władze planują zaszczepienie przeciwko koronawirusowi około 15 mln Francuzów przed latem 2021 roku, a w styczniu - około miliona osób.

Francja: rząd chce przed latem zaszczepić przeciwko SARS-CoV-2 15 mln obywateli
W styczniu ma być zaszczepionych ok. 1 mln obywateli Fot. Archiwum

Zapytany o strategię, która pozwoli uniknąć niedoboru szczepionek tak, jak to było z maskami czy szczepionkami przeciwko grypie na początku pandemii Covid-19, rzecznik zapewnił, że władze złożyły zamówienia wstępne na szczepionki przeciwko Covid-19 w kilku laboratoriach.

- Mamy wstępnie zarezerwowane 200 mln dawek szczepionek - podkreślił rzecznik.

Od stycznia pierwsza faza szczepień będzie dotyczyła osób starszych przebywających w domach spokojnej starości, czy w domach opieki. Chodzi o ok. milion osób - poinformował Attal, powtarzając zapowiedź premiera Jeana Castexa z ubiegłego tygodnia.

Minister zdrowia Francji Olivier Veran przedstawił na początku grudnia trzy fazy przyszłej kampanii szczepień, które będą przeprowadzane najpierw w domach opieki na początku stycznia, następnie, od lutego do marca, szczepione będą osoby z czynnikami ryzyka, a następnie rozpocznie się szeroka społeczna kampania szczepień przeciwko Covid-19.

Z Paryża Katarzyna Stańko - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum