Francja odnotowała znaczny spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2020 07:30

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało w poniedziałek (28 września) o 4070 zakażeniach koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. To znaczny spadek w porównaniu z dwoma poprzednimi dniami, gdy liczba nowych infekcji wynosiła w sobotę 14 412, a w niedzielę 11 123.

Francja odnotowała znaczny spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem
W sumie od początku pandemii we Francji koronawirusem zakaziło się 542 639 osób. Fot. Shutterstock

Agencje podkreślają, że w poniedziałki liczba nowych zakażeń zawsze jest mniejsza, ponieważ w niedziele we Francji wykonuje się mniej testów niż w pozostałe dni tygodnia.

W sumie od początku pandemii we Francji koronawirusem zakaziło się 542 639 osób.

Resort w poniedziałek poinformował także o 81 kolejnych przypadkach śmiertelnych, tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 31 808.

Od poniedziałku do 11 października zamknięte są wszystkie bary i restauracje w Marsylii i w Aix-en-Provence. Przeciwko zaostrzaniu środków sanitarnych protestują restauratorzy oraz samorządowcy na południu Francji, jednak minister pracy Elisabeth Borne zapowiedziała, że rząd może zdecydować o jeszcze większych obostrzeniach.

Minister zdrowia Olivier Veran poinformował w niedzielę, że szpitale regionu paryskiego i marsylskiego są zmuszone odwoływać planowane operacje z uwagi na konieczność udostępnienia łóżek chorym na Covid-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum