Francja: najwięcej zakażeń od zakończenia lockdownu. To efekt wakacyjnych imprez młodzieży

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 08:22

We Francji zgłoszono w niedzielę 4897 nowych infekcji koronawirusem. To najwyższy dobowy bilans od zakończenia w maju dwumiesięcznej kwarantanny. Minister zdrowia Olivier Veran poinformował, że najwięcej infekcji stwierdza się obecnie u osób pomiędzy 20. a 40. rokiem życia.

Francja: najwięcej zakażeń od zakończenia lockdownu. To efekt wakacyjnych imprez młodzieży
Najwięcej infekcji stwierdza się obecnie u osób pomiędzy 20. a 40. rokiem życia Fot. Pixabay

Całkowita liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła we Francji w ciągu ostatnich 24 godzin o jeden, do 30 513. Odnotowano łącznie 242 899 infekcji.

Koronawirus wykrywany jest we Francji cztery razy częściej wśród osób poniżej 40. roku życia niż wśród osób powyżej 65. roku życia - wyjaśnił Veran w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla gazety "Journal du Dimanche", dodając, że wyższa liczba wykrytych przypadków nie wynika wyłącznie ze zwiększonej liczby przeprowadzanych testów.

- Nowe środki zostaną wkrótce wdrożone - zapowiedział minister, nie rozwijając tematu.

Veran podkreślił, że do zakażeń dochodzi obecnie głównie podczas imprez i spotkań towarzyskich, na których nie przestrzega się zasad dystansu społecznego; wcześniej w ciągu lata do infekcji najczęściej dochodziło w zakładach pracy.

Liczba infekcji koronawirusem wśród osób starszych również zaczęła rosnąć, ale Veran wykluczył kolejną całkowitą kwarantannę.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum