Firmy wprowadzają plan na wypadek epidemii koronawirusa

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2020 09:03

Przedsiębiorcy przygotowują się na działalność w sytuacji wybuchu epidemii koronawirusa w kraju. Zaczynają gromadzić środki ochrony bezpośredniej dla pracowników i klientów - informuje Rzeczpospolita.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak czytamy w gazecie, pracownicy wielu firm wyposażani są w środki ochronne. Taksówkarze czy kurierzy już dostali maski i żele dezynfekujące. 

Poczta Polska zakupiła tysiąc masek, m.in. dla swoich pracowników na lotnisku. Wiele firm zwróciło się do pracowników, którzy ostatnio podróżowali do zagrożonych rejonów, jak Chiny i Włochy, by skorzystali z możliwości pracy zdalnej. 

DHL wskazuje, że jeśli zajdzie potrzeba wyłączenia któregoś z terminali lub jakiejś sortowni w naszym kraju, ma procedury awaryjne, które pozwolą dalej sprawnie świadczyć usługi.  Na koronawirusa szykuje się również branża przewozowa.

Do epidemii przygotowują się także zarządcy biurowców. Wprowadzają m.in wytyczne dla serwisów sprzątających, obejmujące m.in. zastosowanie mydeł do rąk o właściwościach antybakteryjnych oraz płynów antyseptycznych, zwiększenie częstotliwości dezynfekcji klamek w drzwiach 

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum