Firma Żywiec Zdrój wznawia sprzedaż wody mocno gazowanej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2016 21:10

Sprzedaż dwóch serii wody mocno gazowanej Żywioł została wznowiona - poinformowała we wtorek (27 września) firma Żywiec Zdrój, powołując się na ustalenia badań inspekcji sanitarnych. Przedsiębiorstwo szacuje, że na rynku znajduje się kilkadziesiąt tysięcy butelek takiej wody.

Firma Żywiec Zdrój wznawia sprzedaż wody mocno gazowanej
Firma Żywiec Zdrój wznawia sprzedaż wody mocno gazowanej. Fot. Archiwum

W ubiegłym tygodniu do bolesławieckiego szpitala trafił 31-letni mężczyzna z poparzonym przełykiem. Z ustaleń policji wynikało, że wypił oryginalnie zapakowaną gazowaną wodę z etykietą Żywioł Żywiec Zdrój. Ze względu na dobro klientów firma zablokowała wówczas sprzedaż wody wyprodukowanej w zakładzie w Mirosławcu.

- Uwzględniając wyniki badań sanepidu oraz inspekcji policji, podjęliśmy decyzję o odblokowaniu sprzedaży dwóch partii wody, z których pochodziły butelki znajdujące się w zgrzewce konsumenta z Bolesławca - powiedziała PAP Martyna Węgrzyn, rzeczniczka firmy.

Decyzja Żywiec Zdrój o odblokowaniu sprzedaży związana jest z opiniami trzech inspekcji sanitarnych.

- Ani ze strony sanepidu ani ze strony prokuratury nie ma oczekiwań by partie wody mineralnej mocno gazowanej były w wciąż zablokowane - zaznaczyła Węgrzyn.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu nadal prowadzi badania dotyczące butelki, z której miał pić poparzony mężczyzna.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum