Finał konkursu: kampanie zdrowotne wśród nominowanych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2013 13:55

Wśród nominowanych w konkursie na najlepszą kampanię społeczną 2012 r. znalazły się m.in. dwie akcje dotyczące zdrowia - kampanie "Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" Fundacji Rak'n'Rollo oraz "Autyzm wprowadza ludzi w błąd" Fundacji SYNAPSIS.

Finał konkursu: kampanie zdrowotne wśród nominowanych

Finał konkursu na najlepsza kampanię społeczną 2012 r. odbędzie się w czwartek (25 kwietnia) w Warszawie.

Kampania "Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" Fundacji Rak'n'Roll zachęcała do przekazywania 1 proc. na rzecz kobiet z chorobą nowotworową. Z kolei w kampanii "Autyzm wprowadza ludzi w błąd" Fundacji SYNAPSIS, wystąpił Bartłomiej Topa - aktor "podpatrzony" w metrze i w supermarkecie, a także w czasie występów w programach telewizyjnych zachowywał się, jakby miał stany lękowe lub był pod wpływem środków odurzających; w rzeczywistości naśladował zachowanie osoby autystycznej.

W kategorii Kampanie organizacji pozarządowych nominowana jest m.in. kampania "Mafia dla psa", przygotowana dla Fundacji Przytul Psa. W kategorii Kampanie instytucji publicznych nominowano m.in. kampanię "Ojczysty - dodaj do ulubionych", zorganizowaną przez Narodowe Centrum Kultury i Radę Języka Polskiego. Spoty, zrealizowane w konwencji filmu przyrodniczego, w którym o dominację walczą "słowostwory", pokazywały, że - podobnie jak w naturze - w ekosystemie języka polskiego trwa nieustanna walka: anglojęzyczne zapożyczenia wypierają polskie wyrazy, a tym nieużywanym grozi wyginięcie.

Wszystkie zgłoszone kampanie można zobaczyć na stronie konkurs.kampaniespoleczne.pl. Wcześniej czytelnicy portalu kampaniespoleczne.pl wybrali najlepsze ich zdaniem kreacje. Wygrały "Mafia dla psa", "Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" oraz film przygotowany na potrzeby kampanii "Kup Indeks" Stowarzyszenia Wiosna.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum