×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ewakuowano SOR. Powodem tajemnicza substancja wywołująca pieczenie oczu i swędzenie

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP26 stycznia 2023 07:18

W środę późnym wieczorem strażacy grupy chemiczno-ekologicznej zakończyli sprawdzanie SOR w Mińsku Mazowieckim po tym, jak pacjenci skarżyli się na pieczenie oczu i swędzenie - przekazał PAP mł. kpt. Łukasz Konopski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Ewakuowano SOR. Powodem tajemnicza substancja wywołująca pieczenie oczu i swędzenie
Ewakuowano SOR. Powodem tajemnicza substancja wywołująca pieczenie oczu i swędzenie Fot. AdobeStock

 

Ewakuowano SOR. Powodem tajemnicza substancja 

Jak informował wcześniej naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim mł. bryg. Kamil Płochocki, w środę ok. godz. 18.30 straż pożarna została powiadomiona o nietypowej sytuacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mińsku Mazowieckim. Osoby tam przebywające skarżyły się na złe samopoczucie - pieczenie oczu i swędzenie skóry.

14 pacjentów i osiem osób z personelu zostało ewakuowanych do innych pomieszczeń szpitala. Strażacy próbowali znaleźć przyczynę złego samopoczucia osób przebywających na oddziale; podejrzewano, że może się tam znajdować jakaś nieznana substancja chemiczna.

Ok. godz. 22 mł. kpt. Łukasz Konopski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przekazał PAP, że grupa chemiczna przeprowadziła na miejscu wszelkie możliwe działania, ale nie stwierdziła zagrożenia. Dodał, że pomieszczenia SOR są jeszcze wietrzone. Oddział o północy ma zostać przywrócony do normalnego funkcjonowania.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze