×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ewakuacja szpitala w Morągu. Odnaleziono pociski z II wojny

Autor: rmf24.pl, RR, PAP/Rynek Zdrowia15 grudnia 2018 08:30

W Morągu w woj. warmińsko-mazurskim usuwane i wywożone będą w sobotę (15 grudnia) pociski z czasów II wojny światowej znalezione na terenie jednostki wojskowej. Na czas trwania akcji zostanie ewakuowanych ok. 6 tys. osób, wśród nich ponad 50 pacjentów Szpitala Miejskiego.

Ewakuacja szpitala w Morągu. Odnaleziono pociski z II wojny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceburmistrz Morąga Leszek Biernacki wyjaśnił, że wojsko urządziło szpital polowy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3. Będą tam lekarze, pielęgniarki; chorzy będą mieli odpowiednią pomoc i opiekę medyczną. - Lekarze stwierdzili, że stan tych pacjentów pozwala na ich ewakuację, i że lepszy będzie czasowy pobyt w szpitalu polowym niż przewiezienie tych pacjentów do innych szpitali - powiedział Biernacki.

Ewakuacja pacjentów do szpitala polowego w szkole zakończyła się w sobotę (15 grudnia) ok. 8 rano - poinformowało RMF FM.

Do innej sali gimnastycznej przewiezieni zostali pacjenci obłożnie chorzy lub poruszający się na wózkach inwalidzkich, którzy na co dzień przebywają w domach. Ich ewakuację nadzoruje ośrodek pomocy społecznej. Ta grupa pacjentów liczy ponad 30 osób.

Czytaj: www.rmf24.pl

Szpital Miejski w Morągu poinformował również, że świadczenia medyczne w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są zawieszone w godzinach od 8- 15. Pacjenci potrzebujący pomocy powinni się zgłaszać do innych szpitali (najbliższy w Ostródzie).

W sobotę akcja saperów ma się rozpocząć o godz. 10 i przypuszczalnie potrwa do godz. 13. W tym czasie będą zamknięte niektóre drogi wjazdowe do miasta (chodzi przede wszystkim o dzielnicę Zatorze), w obszarze zagrożenia wybuchem zostanie wstrzymany ruch pociągów.

W czwartek na terenie jednostki wojskowej znaleziono ponad 20 niewybuchów (bomb) z czasów II wojny światowej. Biernacki powiedział PAP, że każdy z pocisków waży ponad 100 kg. Wszystkie pociski mają być przewiezione na poligon do Orzysza i tam zdetonowane.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum