Ewakuacja pacjentów ze szpitala w Poniatowej z powodu skażenia wody

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2010 19:11

Z powodu skażenia wody toksyczną substancją, zdecydowano o ewakuacji części pacjentów ze Szpitala Powiatowego w Poniatowej.

Woda została skażona środkiem czyszczącym.

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, w piątek (14 maja) ewakuowano kilkudziesięciu pacjentów ze Szpitala Powiatowego w Poniatowej.

Wśród nich była piątka noworodków wraz z matkami. Trafiły one do Szpitala Powiatowego w Bełżycach. Jedno dziecko zostało przewiezione na oddział chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Ewakuacja była spowodowana stwierdzeniem w dniu 13 maja przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Opolu Lubelskim, że woda w miejskim wodociągu nie nadaje się do spożycia. Woda z ujęcia została skażona toksycznym środkiem czyszczącym.

Pozostali pacjenci otrzymują do picia wodę pochodzącą spoza skażonego wodociągu w Poniatowej.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Lubelski Urząd Wojewódzki, w związku z ewakuacją szpitala w Poniatowej, osoby z tego terenu, u których wystąpi konieczność hospitalizacji, będą przewożone do szpitali w Puławach, Kraśniku i Bełżycach.

W tej chwili trwają prace nad podłączeniem szpitala i 350 mieszkań, odciętych również od czystej wody do innej sieci wodociągowej.

W pobranych próbkach wody stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych parametrów sumy trichloroetenu i tetrachloroetenu (rodzaj rozpuszczalnika). Woda nie nadaje się do picia, kąpieli, mycia naczyń czy warzyw. Można jej używać do spłukiwania toalet.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum