Ewa Kopacz: 250 dzieci powodzian wyjedzie w niedzielę na wakacje

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2009 16:24

Minister zdrowia Ewa Kopacz poinformowała, że 250 dzieci z terenów dotkniętych powodzią wyjedzie w niedzielę na wypoczynek w ramach akcji, którą koordynuje jej resort. Będzie to pierwszy z czterech dwutygodniowych turnusów.

Kopacz poinformowała na czwartkowej ( 2 lipca) konferencji prasowej, że z pierwszego turnusu skorzystają dzieci z województwa dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Wyjadą one do ośrodków w Bydgoszczy i Borach Tucholskich.

Na drugi turnus wyjedzie blisko 800 kolonistów, w tym z woj. podkarpackiego. Na trzeci - 500, a na czwarty - 700 dzieci. Dodała, że chęć wysłania dzieci na wypoczynek deklaruje 1400 rodzin.

Minister zdrowia podkreśliła, że oprócz niej akcję koordynują szefowie resortów: edukacji, środowiska i sportu. Kopacz zapewniła, że wszystkie ośrodki, do których trafią dzieci, są placówkami o wysokim standardzie. Koloniści mogą liczyć na opiekę profesjonalnej kadry.

Podsekretarz stanu w MEN Krzysztof Stanowski podkreślił, że na kolonie wyjadą „wszystkie dzieci w potrzebie”. Dodał, że w akcji uczestniczą m.in. samorządy i organizacje pozarządowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum