Euro 2021 bez stref kibica przez koronawirusa. Szczecin, Warszawa i Wrocław potwierdziły: stref nie będzie. Kraków się waha

Autor: PAP • Źródło: PAP09 czerwca 2021 07:40

Euro 2021 w cieniu pandemii koronawirusa. W większości polskich miast nie będzie stref kibica. Decyzję w sprawie podjęły już m.in. Szczecin, Warszawa i Wrocław. Kraków się waha

Euro 2021 bez stref kibica przez koronawirusa. Szczecin, Warszawa i Wrocław potwierdziły: stref nie będzie. Kraków się waha
Gdzie oglądać mecze Polaków na Euro 2021?/PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Euro 2021 w cieniu pandemii koronawirusa. W większości polskich miast nie będzie stref kibica
  • Nad organizacją przestrzeni dla fanów waha się Kraków 
  • Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się w piątek. Pierwszy mecz biało-czerwoni zagrają w poniedziałek, 14 czerwca

Euro 2021 bez stref kibica przez pandemię koronawirusa

Stref kibica nie zorganizuje m.in. Szczecin, Warszawa i Wrocław. Zastanawia się nad tym Kraków. Jako główny powód miasta podają pandemię i obostrzenia z nią związane.

- Na ten moment w Warszawie nie są planowane miejskie strefy kibica. Powodem są względy pandemiczne - przekazała Marcelina Bogdanowicz ze stołecznego ratusza.

Jak wyjaśnił Dariusz Sadowski z biura prezydenta miasta Szczecina, "z doświadczenia poprzednich tego typu imprez wiemy, że aby odpowiednio przygotować "Strefę kibica", potrzeba sporo czasu, nawet kilka miesięcy, a zmieniające się obostrzenia bardzo mocno utrudniają zaplanowanie takiego przedsięwzięcia".

Wrocław zachęca mieszkańców do korzystania z oferty wrocławskich restauracji i pubów.

- Okres pandemii niezwykle mocno doświadczył branżę gastronomiczną, zatem klienci są tam dziś szczególnie mocno wyczekiwani. W związku z tym we Wrocławiu nie powstanie strefa kibiców na Euro - poinformował Arkadiusz Filipowski z wrocławskiego ratusza.

Strefa kibica w Krakowie? Ratusz się waha

Nad organizacją strefy kibica zastanawia się Kraków.

Jesteśmy na etapie uzgodnień formalnych z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i rozważamy ewentualne lokalizacje - przekazał Dariusz Nowak, kierownik biura prasowego krakowskiego urzędu miasta.

Piłkarska impreza rozpocznie się w najbliższy piątek. Pierwszy mecz biało-czerwoni zagrają w poniedziałek, 14 czerwca. Ich rywalem będą reprezentanci Słowacji. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum