Euro 2012: wiadomo już, kto zadba o zdrowie gości mistrzostw

Autor: TVN24, PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2011 19:07

Wiadomo już, które szpitale będą leczyć kibiców, piłkarzy oraz przedstawicieli i gości UEFA podczas Euro 2012.

Euro 2012: wiadomo już, kto zadba o zdrowie gości mistrzostw

Jak podaje TVN24, to 12 szpitali w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku czyli polskich miastach-gospodarzach, które zostaną specjalnie przystosowane na potrzeby piłkarskich mistrzostw.

Już we wrześniu 2010 r. na liście typowanych szpitali było 26 placówek z różnych miast, po ostatecznej selekcji zawężono ją do 12, spełniających wszystkie wymogi.

Głównym kryterium przy tworzeniu listy tych placówek było ich położenie w pobliżu stadionów, stref kibica oraz miejsc zakwaterowania tzw. UEFA Family, co gwarantuje możliwie najkrótszy czas transportu pacjenta do szpitala.

Dla Stadionu Narodowego w Warszawie będzie to Wojewódzki Szpital Bródnowski, dla stadionu w Poznaniu Centrum Medyczne HCP Sp. z o.o., w przypadku obiektu we Wrocławiu - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, a dla stadionu w Gdańsku - Szpital Specjalistyczny św. Wojciecha Adalberta.

Dla strefy kibica w Warszawie wyznaczone zostały Szpital Czerniakowski oraz Szpital Wolski, w Poznaniu jest to ZOZ Poznań-Jeżyce, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia i 111 Szpital Wojskowy, w Gdańsku - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz Pomorskie Centrum Traumatologii i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika, natomiast we Wrocławiu zaplecze medyczne dla strefy kibica zapewniać będzie Akademicki Szpital Kliniczny.

Piłkarzami oraz UEFA Family, działaczami i gośćmi, w Warszawie zajmie się Centralny Szpital Kliniczny MSWiA i Wojskowy Instytut Medyczny Centralny Szpital Kliniczny MON, w Gdańsku ZOZ MSWiA Gdańsk, w Poznaniu ZOZ MSWiA im. Prof. L. Bierkowskiego, a we Wrocławiu 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką.

Kibice i turyści w trakcie Euro 2012 będą mogli również korzystać z podstawowej opieki medycznej w specjalnie do tego celu wyselekcjonowanych przychodniach lekarskich. W placówkach tych wyznaczone zostaną "gabinety Euro".

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum