Elbląg: świętowali jubileusz Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Autor: info.elblag.pl/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2016 08:38

W Elblągu obchodzono 25-lecie Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Uroczystość została połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki oraz Międzynarodowego Dnia Położnej.

W Elblągu jest zarejestrowanych ponad 2 tys. pielęgniarek i położnych Fot. Archiwum

W Elblągu jest zarejestrowanych ponad 2 tys. pielęgniarek i położnych. W trakcie ich jubileuszu wręczono wyróżnienia i odznaczenia samorządowe - informuje info.elblag.pl

Samorząd pielęgniarek i położnych został utworzony 25 lat temu na podstawie ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 roku. Reprezentuje on osoby wykonujące zawody pielęgniarki i położnej oraz sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony. Jest on niezależny w wykonywaniu swoich zadań i podlega tylko przepisom prawa. Przynależność pielęgniarek i położnych do samorządu jest obowiązkowa.

Obecnie trwa VII kadencja działalności samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. Pierwszą Przewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Elblągu była Krystyna Miros (lata 1991-1995), która funkcję tę sprawowała również w drugiej kadencji (lata 1995 – 1999). Kolejnymi przewodniczącymi były: w trzeciej i czwartej kadencji Marian Nadziejko (1999-2007), w piątej kadencji ponownie Krystyna Miros (2007- 2011) a w szóstej i siódmej Halina Nowik (2011-2019).

Więcej: www.info.elblag.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum